banner43

banner34

banner50

banner46
05 Eylül 2015 Cumartesi

Vahşet: Yakılmış halde bulundu

Akseki mağaralarını keşif

Antalya’nın Akseki ilçesinde keşfedilmemiş mağaraların envanterinin hazırlanması ve gün yüzüne çıkarılması amacıyla yapılan çalışmaların ilki tamamlandı.

05 Temmuz 2012 Perşembe 10:56
Akseki mağaralarını keşif
banner38
Akseki Kaymakamı Mekan Çeviren, Akseki Kaymakamlığı, Anadolu Speleoloji Grubu Derneği ve Akseki Eğitim Hayratı Derneği’nin (ASPEG) birlikte “Akseki Mağaraları Araştırma Keşif ve Belgeleme” kapsamında daha önce imzalanan protokol ile Akseki’deki mağaralarla ilgili envanter hazırlanması ve gün yüzüne çıkarılması amacıyla yapılan çalışmaların ilkinin tamamlandığını söyledi.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak’ın da öncülüğünü yaptığı bu çalışma ile keşfedilmemiş mağaraları gün yüzüne çıkarmak ve turizme dahil etmek istediklerini belirten Çeviren, “Amacımız alternatif turizmin gelişmesine katkı sağlamak. Akseki mağaralarının Ulusal ve Uluslararası çapta tanıtılmasını sağlayacağız” dedi.
Anadolu Speleoloji Grubu Derneği Akseki Proje lideri Mehmet Sait Taylan, “Akseki'deki Düdencik Mağarası, Kayaağıl Oruğu, Bucakalan Oruğu ve Altınbeşik Düdensuyu mağaralarında görsel çekimler yapılmakta. Bu çekimler için yoğun bir şekilde çalışıldı ve 100 saate aşkın video çekimleri yapıldı” diye konuştu.


Haber Kaynağı: (İHA) İhlas Haber Ajansı

    Yorumlar

SEÇİMLERDEN NASIL BİR TABLO BEKLİYORSUNUZ

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV

banner3