banner43

banner34

banner50

banner46
29 Ağustos 2015 Cumartesi

Nihat Zeybekci, 84. İzmir Fuarı açılışında

Uyum Kapsamında Belediyelerin Rolü

Akdeniz Belediyeler Birliği, “6360 Sayılı Büyükşehir Yasasına Uyum Kapsamında Belediyelerin Rolü” konulu eğitim semineri düzenledi.

21 Mart 2013 Perşembe 11:27
Uyum Kapsamında Belediyelerin Rolü
banner38
Konyaaltı Belediyesi Beydağları Toplantı Salonu’nda yapılan eğitim seminerine, Antalya, Isparta, Burdur, Muğla İlleri belediye başkanları, başkan yardımcıları ve birim yöneticileri katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Konyaaltı Belediye Başkanı ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Muhittin Böcek, “6360 sayılı yasa birden çok şehirde büyükşehir belediyeleri oluşturmasının yanında, mahalli idare sistemimizde köklü değişiklikler getirmiştir. Bu kapsamda mevcut belediyelerin ve köy idarelerinin yarısının hukuki statüsünün değiştirildiği, yine büyükşehir olan illerde il özel idarelerinin görevlerinin sonlandırıldığı bir yerel yönetim yapılanması ortaya konulmuştur. Mevcut yasal sistemin içselleştirilmesi, uygulamaya yönelik görüş ve düşünce oluşturulması kapsamında 52. Eğitim seminerini düzenliyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Daire Başkanı Önder Yeğen, 6360 Sayılı Büyükşehir Yasasının amaç, kapsamı, araçları, uyum kapsamında belediyelerin rolü, yapılacak iş ve işlemlerle ilgili bilgiler verdi.
Haber Kaynağı: (İHA) İhlas Haber Ajansı

    Yorumlar

Türkiye Siyasi Çıkmazı Nasıl Açmalı

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV

banner3