banner43

banner34

banner46
01 Ağustos 2015 Cumartesi

Teröristler 70 yolcuyu rehin tuttu

Rekor organ bagışı

İzmir’de 857 personelin birlikte toplu organ bağışında bulunduğu Medical Park Hastanesi, dünyada toplu organ bağışı yapan ilk hastane oldu.

07 Kasım 2012 Çarşamba 10:26
Rekor organ bagışı
banner38
Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın da organlarını bağışlayarak destek verdiği etkinlikte organ bağışı konusunda çağrıda bulunuldu. 2005 yılında kendisine de yapılan karaciğer nakli ile hayata tutunduğunu belirten Medical Park Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Beken, hastane yönetimi olarak öncelikli hayalinin organ nakli merkezi edinen bir hastane kimliği edinmek olduğunu belirterek, “Dünyada toplu organ bağışına destek vermek amacıyla yaklaşık 857 kişi ile birlikte organ bağışını başlatmış bulunmaktayız. Bu kampanyaya bütün çalışanlarımız koşulsuz destek vermek suretiyle Türkiye’de ve dünyada bir ilki gerçekleştiriyoruz” dedi. 
Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba da, Türkiye’nin organ nakli konusunda özel bir yere sahip olan ülkeler arasında olması gerektiğini ve bir can kurtarmanın insanlığı kurtarmakla eş değer olduğunu söyledi. 
Medical Park İzmir Hastanesi Organ Nakli Merkezi sorumlusu Doç. Dr. Ünal Aydın ise, nakil bekleyen hastaların yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, “Burası ateşin düştüğü yer. İnsanlar gözümüzün önünde eriyip bitiyor. Bunu dile getirmek zor. Herkesten daha çok organ nakline ihtiyacımızın olduğunu biliyoruz. Toplumsal duyarlılık projesini gerçekleştirmemiz gerektiğini düşünerek, Organ Nakli Haftası’nda bunu taçlandırdık” diye konuştu.

HAYAT KURTARANLARIN YAKINLARINA PLAKET 
Konuşmaların ardından yakın zamanda hayatlarını kaybeden ancak bağışlanan organları ile çoğu kişiye hayat verenlerin yakınlarına plaket takdim edildi. 65 yaşında beyin kanaması sonucu eşi Ahmet Berker’i kaybeden Hidayet Berker ile 51 yaşında kalp krizi sonucu eşi Orhan Savaş’ı kaybeden Reyhan Savaş da organ bağışının önemine dikkat çekerek, “Yaşadığımız acıyı kurtarılan hayatların mutluluğu ile hafifletiyoruz” diye konuştular.
Plaket töreninin ardından hastane çalışanları, su bazlı boyalara batırdıkları ellerini ‘organ bağışına siz de bir el verin’ yazılı bez afişe bastırıp, destek verdiler.

İzmir Haberleri
Haber Kaynağı: (İHA) İhlas Haber Ajansı

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SİZCE HANGİ KOALİSYON HÜKÜMETİ DAHA FAYDALI OLUR

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner3