banner43

banner34

banner50

banner46
30 Ağustos 2015 Pazar

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Toplum gönüllüleri gençlerinden barış çağrısı

Gençlerin gönüllülük yaptığı, 2002’den beri faaliyet gösteren, şu anda 71 ilden ve Kıbrıs’tan 123 üniversitede toplulukları bulunan "Toplum Gönüllüleri", yaşadıkları şehirde sorun olarak gördükleri şeyleri, gönüllülük yaparak değiştirmeye çalışıyor.

23 Mayıs 2013 Perşembe 11:29
Toplum gönüllüleri gençlerinden barış çağrısı
banner38
2010 yılında 10 farklı şehirde ‘Alternatif Gençlik Haftası’ adı altında şenlik düzenleyen "Toplum Gönüllüleri", 2011 yılında 18 şehre ulaşmıştı. 2012 yılına gelindiğinde isim değişikliğiyle birlikte 30 şehre yükselen bu rakam, 2013 yılında 35 şehirde düzenlenmesi planlanan etkinliklerle yayılımını sürdürmekte. Ayrıca, gençlere yönelik etkinliklerin azalması ve beraberinde yok olan, gençler için gereken paylaşma ve sosyalleşme ortamı, ‘DemirDöküm Genç Hafta Projesi’ dahilinde sağlanmaya çalışılıyor.
Topluluk, 20-21-22 Mayıs tarihlerinde Bornova büyük parkta süren barışa yönelik atölyelerden sonra, Çarşamba günü Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda tüm halkın farklılıklarına rağmen bir arada barış içinde yaşayabileceklerini göstermek adına, yerel halkın da katılımıyla insanlardan oluşan bir barış işaretini gerçekleştirdi. Etkinlik sonunda barış içinde dilekler dilenerek, dilek fenerleri uçuruldu. Proje sorumlusu Toplum Gönüllüleri'nden Selahattin Kılınç ise, "Katılımcı sayısının 200'ü bulduğu etkinliğimizin, amacını gerçekleştirdiğine ve bir farkındalık yarattığımıza inanıyoruz. Umarım her renkte insanların bir arada huzur ve barış içinde beraber yaşayabileceğini gösterebilmişizdir" diyerek, herkesin barış içinde olabileceğine dikkat çekti.

Haber Kaynağı: (İHA) İhlas Haber Ajansı

    Yorumlar

Türkiye Siyasi Çıkmazı Nasıl Açmalı

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV

banner3