banner43

banner34

banner50

banner46
05 Eylül 2015 Cumartesi

İzmirliler Gökhan Türkmen İle Coştu

Ünlü hukukçular İzmir de bir araya geliyor

Hukuk alanında başarılara imza atmış ünlü hukukçular İzmir'de bir araya geliyor. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Hukuk Merkezi ve Türkiye Barolar Birliği tarafından 22-23 Mart 2012'de İzmir'de 'Hukuk Zirvesi' düzenlenecek.

13 Mart 2012 Salı 17:13
Ünlü hukukçular İzmir de bir araya geliyor
banner38
Hukuk Zirvesi'ne konuşmacı olarak katılacak olan önde gelen hukukçular 'Ergenekon, Balyoz, İnternet Andıcı, Şike' davaları ile ilgili önemli konularla ilgili görüşlerini anlatacaklar. Hukuk Merkezi Başkanı Av. Metin Özyurt, "Amacımız devam eden Ergenekon,
Balyoz, Andıç, Şike, MİT gibi soruşturma çerçevesinde tekrar gündeme gelen yakalama, tutuklama gibi konuların objektif, siyasi çıkar kavgalarının dışında, evrensel hukuk kriterleri referans alınarak bilimsel bir platformda tartışılmasıdır" diye konuştu.
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Hukuk Merkezi ve Türkiye Barolar Birliği tarafından 22-23 Mart 2012'de İzmir Adliye Sarayı Konferans Salonu'nda düzenlenecek Hukuk Zirvesi isimli kongreye, Yargıtay Başkanı A. Nazım Kaynak, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av.Vedat Ahsen Coşar, HSYK 1.Daire Başkanı İbrahim Okur, Adalet Akademisi Başkanı Hüseyin Yıldırım, Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hüseyin Görüşen ve Ceza Mahkemesi Kanunu hazırlayıcıları Prof.Dr. Bahri Öztürk, Prof.Cumhur Şahin, Prof.İzzet Özgenç başta olmak üzere bir çok akademisyen, avukat, emniyet mensubu katılacak. Kongrede iki gün boyunca önemli operasyonlarla ilgili yaşanan tartışmalar değerlendirilecek.
Etkinlik öncesinde düzenlenen basın toplantısında konferansla ilgili bilgi veren Hukuk Merkezi Başkanı Av.Metin Özyurt, şöyle dedi: "Amacımız devam eden Ergenekon, Balyoz, Andıç, Şike, MİT gibi soruşturma çerçevesinde tekrar gündeme gelen yakalama, tutuklama gibi konuların objektif, siyasi çıkar kavgalarının dışında, evrensel hukuk kriterleri referans alınarak bilimsel bir platformda tartışılmasıdır. Bunun için hukuk dünyasının her kesiminden temsilcilerin bir araya gelmesine özen gösterdik. Ayrıca, bu kongre ile her yıl İzmir Hukuk Kongresi adı altında ulusal ve uluslararası düzeyde kongre düzenlemeyi gelenek haline getirme yolunda önemli bir adım daha atmış olduk"
İzmir Hukuk Kongreleri Danışma Kurulu Başkanı Prof.Oğuz Atalay'ın başkanlığında yapılacak ve iki gün sürecek kongrenin büyük ilgi görmesi bekleniyor.
Haber Kaynağı: (İHA) İhlas Haber Ajansı

    Yorumlar

SEÇİMLERDEN NASIL BİR TABLO BEKLİYORSUNUZ

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV

banner3