Öğrenime Devam Ederken Sağlanan Burs Olanakları

Sabancı Üniversitesi hem üniversiteye girişte hem de öğrenim sürecinde başarıya göre bursi mkanları sunuyor.

Öğrenime Devam Ederken Sağlanan Burs Olanakları

             Sabancı Üniversitesi, akademik programları, eğitim olanakları,burs ve kontenjan bilgileri ile kampüs imkânları hakkında adayları ve aileleri bilgilendirmek amacıyla 14 Ağustos 2018 tarihine kadar “Tanıtım Günleri” gerçekleştiriyor. Sabancı Üniversitesi’nin Tuzla’daki kampüsünde düzenlenecek “Tanıtım Günleri”ne, öğrenciler ve aileleri Cumartesi ve Pazar günleri de dahil olmak üzere her gün katılabilecek.

Sabancı Üniversitesi Tanıtım Günleri boyunca, adaylar ve aileleri, Sabancı Üniversitesi öğrenim sistemi, yenilenen burs imkanları, kontenjanlar ve merak ettikleri tüm konular hakkında bilgi sahibi olabilecek.

Sabancı Üniversitesi’nde burs imkanları

Sabancı Üniversitesi Tanıtım Günleri’nde aday öğrenciler yeni burslar hakkında da bilgi alabilecekler. Sabancı Üniversitesi’nde YKS sınavı ile ilk girişte ve öğrenime devam ederken çeşitli burs imkanları sunuluyor.

İlk Girişte Edinilen Burslar

Sabancı Üniversitesi’nde YKS ile girişte hak kazanılan burslar üç grupta toplanıyor;

Tam Burs

Yarım Burs

Çeyrek Burs

Tam Burs

Tam Burs ile Sabancı Üniversitesi’nde öğrenim görmeye hak kazanan öğrencilere, öğrenim ücreti muafiyetinin yanı sıra 4 kişilik yurt odası muafiyeti sağlanıyor.

Üstün Başarı Bursu

Tam Burs ile öğrenim görmeye hak kazanan ve ilk 1000’de yer alarak Mühendislik ve Doğa Bilimleri ve Yönetim Bilimleri fakültelerinden birine veya Endüstri Mühendisliği Programı’na giren öğrencilerin bursu Sakıp Sabancı Üstün Başarı Bursu’na yükseltiliyor.

Tam Burs ile öğrenim görmeye hak kazanan ve ilk 1000’de yer alarak Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’ne giren öğrencilerin bursu Metin Sabancı Üstün Başarı Bursu’na yükseltilir.

Bursları, Üstün Başarı Bursu’na yükseltilen öğrencilere 2 kişilik yurt ücretinden muafiyet ve aylık 750 TL harçlık sağlanır. Tam Burs ile öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciler, yurtta kalmak istemedikleri taktirde, burs ücretinin 2/3’ünü nakit olarak alabilirler.

Yarım Burs

Yarım Burs kapsamında öğrencilere öğrenim ücretinden % 50 muafiyet sağlanır.

Yüksek Başarı Bursu

İlk 10.000’de yer alarak, Sabancı Üniversitesi’ne Yarım Burs ile giren öğrencilerin bursu Yüksek Başarı Bursu’na yükseltilir. Yüksek Başarı Bursu kazanan öğrencilere öğrenim ücretinden % 75 muafiyet sağlanır.

Çeyrek Burs

Çeyrek Burs kapsamında öğrencilere öğrenim ücretinden % 25 muafiyet sağlanır.

Takdir Bursu

İlk 25.000’de yer alarak, Sabancı Üniversitesi’ne Çeyrek Burs ile giren öğrencilerin bursu Takdir Bursu’na yükseltilir. Takdir Bursu kazanan öğrencilere öğrenim ücretinden % 50 muafiyet sağlanır.

Destek Bursu

Bunların yanı sıra; Sabancı Üniversitesi’ne, ilk 80.000’de yer alarak, burssuz kontenjandan giren öğrencilere Destek Bursu verilir. Burs kapsamında öğrenim ücretinden %25 muafiyet sağlanır.

İlk girişte kazanılan burslar; öğrenciler derslere kayıtlı olarak öğrenimine devam ettigi ve disiplin cezası almadığı sürece, üniversiteye ilk girişte kazanılan burslar, normal öğrenim süresince kesintisiz olarak devam eder. Normal öğrenim süresi; Diller Okulu’nda geçirilebilecek bir yıllık veya bir dönemlik süreyi de kapsamak üzere; öğrenimine Diller Okulu’ndan başlayan öğrenciler için 5 yıl, doğrudan birinci sınıfa başlayan öğrenciler için ise 4 yıldır.

Farklı diploma programına geçişlerde kazanılan burs devam eder.

Akademik başarısızlığa bağlı olarak herhangi bir burs kaybı söz konusu değildir.

Öğrencilerin YKS sıralamasına göre faydalanabileceği ek burs olanakları da bulunur.

Farklı diploma türü notuna göre ek burs olanağı bulunur.

Öğrenime Devam Ederken Sağlanan Burs Olanakları

Sabancı Üniversitesi’nde öğrenciler, öğrenime devam ederken, gerekli kriterleri sağladıkları takdirde; Sakıp Sabancı Teşvik Bursu, Dilek Sabancı Bursu, Hacı Sabancı Bursu, Türkan Sabancı Bursu, Suzan Sabancı Dinçer Bursu, Sabancı Vakfı İhtiyaç Bursu, Tenzile Erdoğan Bursu, Ayşe (Gül) Aktaş Bursu, Mehmet Zorlu Vakfı Bursu, Deloitte Eğitim Vakfı (DEVAK) Bursu ve Aylık İhtiyaç Bursu olanaklarının birinden faydalanabilirler.

Basın bilgi için: Mariam Öcal – Sabancı Üniversitesi

0216 483 93 57 – 0532 668 92 01

İZHA ( İzmir Haber Ajansı )

banner66
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner43

banner34

banner50

banner48

banner51