İçten dışa vücut bakımı…
 Hareketsiz bir yaşam tarzı ve hormon değişiklikleri, kan dolaşımını yavaşlatabilir, bu da bacaklarda ağırlık ve şişlik hissine, sıkılık kaybına ve selülite yol açabilir. Sabahları güne başlarken hissettiğimiz hafifliği günün sonunda kaybetmeye başlarız. Bu durum, aynı zamanda kılcal kan dolaşımının da etkilenmesine neden olur ve sonucunda portakal kabuğu gibi bir görünüm bacaklara yerleşir ve sonunda vücut sıkılığını kaybeder. L’Occitane’ın enginarlı masaj kremi nemlendirme için duş ve peeling sonrası mikrosirkülasyonu uyaran hafif bir masajla uygulanır ve etkilerini hızlıca görebileceğiniz elastikiyet ve sıkılaşma süreci başlar.

Yeniden hafifleyin!
 
L’Occitane araştırmacılarının söylemi bu noktada önemli; “Bütünsel güzelliğin sırrını arayanlar için yeni vücut bakım koleksiyonumuz Artichoke, gözle görünenin ötesinde kişinin kendisini yeniden tanımlayabileceği bir vücut bakımı sunuyor.”

L’Occitane’ın çiftçi desteği
 
Enginar organik olarak, ESAT (Etablissement et Services d'Aide par le Travail / Fransız Destek ve Çalışma Yardımı Kuruluşu) bünyesindeki çiftçiler tarafından sürdürülebilir bir şekilde yetiştirilmektedir ve tüm tedarik onlardan yapılıyor.

Uykusuzluk birçok psikiyatrik rahatsızlıkta görülebilir Uykusuzluk birçok psikiyatrik rahatsızlıkta görülebilir

Enginar Hakkında…

Enginar, polifenol (antioksidant) ve inülin (prebiyotik bir lif) bakımından zengindir. Yağ parçalama, idrar söktürme ve kolesterolle savaşma özellikleri ile bilinir. L’Occitane, detoks etkisine sahip bu süper gıdanın kozmetikte kullanımını sağlamak için, tedavi edici özellikleriyle bilinen yapraklarına odaklandı. Araştırmaya, denemeye, laboratuvarda in vitro testler yapmaya ve sonuçlara göre parametreleri güncelleyip yeniden araştırmaya ve denemeye ayırdı uzun yıllarını. Ve sonunda çıkan sonuçlar gerçekten çok tatmin ediciydi; enginar mikro kan dolaşımını tetiklemek için tek kelimeyle mükemmeldi.  

In vitro testler enginar özünün; kılcal damarların çalışmasını tetiklediğini ve cildin sıkılığını x2 kat arttırdığını gösterdi. Yağ hücrelerinin geçirgenliği ise yüzde 60 oranında azaldı.

Editör: Ersin USTA