Muhtarlarin beklenti ve talepleri hakkında istişarelerde bulunan Sadık Doğruer, sizlerle Bergama’mızı hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

Bir belediye Başkanı olarak Belediyenin asli görevlerinden bahsetmiyorum. O işler zaten yürür. Ama ben Bergama'ya sadece belediye başkanı olarak gelmedim. Hükümetimiz ile belediyemiz arasında resmi yatırımların süratle gelişmesi için bir elçi vazifesi için görevlendirildim” diyerek konuşmasına başlayan Sadık Doğruer,  konuşmasında şunları söyledi. “Belediye başkanlığı dışında da bazı nimetlerinden faydalanmasını bilmek lazım. Kınık ta uyguladığımız yatırım metotlarını Bergama içinde uygulayacağız. Bildiğiniz üzere sloganımız “Bergama Kazanacak, Bakırçay kalkınacak. Amacımız budur.

Atıyla, koyboy kıyafetiyle yine sandık başına gitti Atıyla, koyboy kıyafetiyle yine sandık başına gitti

Bergama'da  nüfus arttıkça daha çok yıpranmış devlet hastanesinin ihtiyaç duyulan sağlık politikasını geliştirmek için bölge ilçelerinin de  faydalanacağı bir bölge hastanesini mutlaka yaptırmaya çalışacağız. 

Turizm şehri bergama’da ihtiyacı karşılayacak. Beş Yıldızlı  oteller olmadığı gibi Kongre ve normal  toplantı yapılabilecek modern salonları yapmalıyız. İlçemizin bir  revizyona ihtiyacı var. Bu anlamda siz Muhtarlarımıza da ihtiyacımız var.  Samimi diyaloglar ile bu çalışmaları gerçekleştireceğimiz inanıyorum.

Bergamaya acemi asker olarak gelmedim. Acemi bir belediye başkanının gòreve gelmesi ile hizmet vermeye başlaması için iki yılı boşa geçiyor bunu yaşadık.  Fakat ben farklıyım. Bakan değilim, Başbakan değilim  ama ihtiyacımız olan her işimizi siyaset yapmadan  yapmak için çalışırız. Bergama'daki atıl duran  5 Belde teşkilat binalarını bergamada da yerinde hizmet anlayışımız ile değerlendireceğiz. Aynı zamanda 

Hizmeti yerinde yapmak için bölgesel ofisler açarak vatandaşın sorun ve dertlerine yerinde çözüm bulmak için çalışacağız. Madra'da Dereköy, yuntdağ da Îsmailli, Kozak'ta Yukaribey de de köylü vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde çözüm için hizmet ofislerimiz olacak. 

Belediye Başkanı olarak sürekli makam  aracıyla değil, bazen kendi aracımla bazen de yaya ulaşım sağlayarak halkımızın yaşadıklarını olumsuzlukları onlar ile bir bende görüp ona göre  hizmet edeceğim.

İKTİDAR FARKI

İktidar farkı belediyecilik çok farklıdır.  Resmi müdürlükleri olan Milli Egitim, Emniyet, Öğretmenevi gibi kurumlar, Odaları bir araya getirmek için bu kurum ve kuruluşlara mekan yaratmak bizim için kolay olur ancak muhalif belediyeler için zor olur.

İlk etapta ilçemize yakışır bir belediye hizmet binası yapacağız. Bergama için tüm yapacaklarımızı Büyükşehir adayımız Hamza Dağ'ın da olduğu geniş katılımlı Proje toplantımızda tüm hemşehrilerimize anlatacağız"dedi. 

“Köy Arazileri İçin Köy Kooperatifleri Kuracağız”

Dr. Sadık Doğruer, artık köy arazilerinin satılmayacak” sözünüde muhtarlara vererek. Köylerimizin kalkınması için Kooperatifler kurarak  bu Köy tüzel kişiliğine ait arazileri köylü vatandaşlarımıza” kazandıracağız” dedi.

Editör: Ajans Ekip