BERGAMA BELEDİYESİ'NİN KURSU ÜNİVERSİTELİ YAPTI

Bergama Belediyesi tarafından oluşturulan Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde üniversite hazırlık kurslarına katılan öğrencilerin 87’si üniversiteli oldu. Sadece mezunlara yönelik verilen kurslardan 87 öğrenci Bergama Belediyesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde üniversite hayallerine kavuşmuş oldu.

Dünyaca Ünlü Yazar Hollanda’daki İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu Dünyaca Ünlü Yazar Hollanda’daki İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu

Bergama Milli Eğitim Müdürlüğü, Bergama Halk Eğitim Merkezi ile

Bergama Belediyesi’nin birlikte düzenlediği kurslarda YKS başarısını 22 binden 7 bine çektiğini belirten Ceyhun Eren Marmara Üniversitesi İngilizce Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandı.

Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile kurslar devam ediyor. Marmara Üniversitesi İngilizce Bilgisayar Mühendisliği, Hacettepe Üniversitesi İktisat gibi yerleşmelerin dışında 12 arkadaşımız mühendislik, 4 arkadaşımız öğretmenlik, 3 arkadaşımız Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, İşletme, İngilizce, Almanca, Fransızca Dil ve Edebiyat bölümleri gibi bölümler tercih edildi.

BAŞKAN KOŞTU; “ÖĞRENCİLERİMİZLE BİRLİKTE YÜKSELECEĞİZ”

Bergama Belediyesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde öğrenim gören öğrencilerinin başarıları nedeniyle büyük mutluluk duyduklarını belirten Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, " Bergama’da okuyup burada öğrenim alan mezun öğrencilerimizin üniversiteye hazırlanması için açtığımız kurslarda gördüğümüz bu başarılar bizim geleceğe daha fazla umutla bakmamızı sağlıyor.

Gençlerimizin gelecekte çok daha iyi yerlerde olduğunu görmek, başarılarını izlemek bizim için gurur verici bir şey, öğretim yılı başında planlarımızı yapıyor çok değerli öğretmenlerimizle yola çıkıyoruz. Ücretsiz kursumuz, öğretim kitapçıklarımız, deneme sınavlarımız, fotokopi ve diğer birçok imkânımızla kurslarımızın en iyi şekilde devam etmesini sağlıyoruz. Öğrencilerimiz üstün gayretleri ile hayallerine kavuştu. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyor, tercihlerini bir sonraki seneye bırakan öğrencilerimizin de üzülmemesini diliyorum. Bu başarıda üstün gayretleri olan öğretmen arkadaşlarımız başta olmak üzere, öğrencilerimize, velilerimize, idarecilerimize teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin omuzunda bu şehir ve ülkemiz yükselecek” dedi

Editör: Ajans Ekip