HIZLI OKUMA TESTİ İÇİN TIKLAYIN...

Online Hızlı okuma ve Eğitim Platformumuz dijital bir öğretmen gibi davranır. Tüm egzersizler sizin mevcut okuma hızınıza/seviyenize göre ayarlanıp, bulunduğunuz seviyeden bir üst seviyeye odaklanarak yaptırılır. Herhangi bir seviyede gelişmeye ihtiyacınız var ise bir üst seviyeye geçemezsiniz.

FARKIMIZ NE

Sistem size katıldığınız program türüne göre metinler okutur. Örneğin bir ilkokul öğrencisi iseniz sistem size 100 Temel eser serisinden bir metin gösterir. Dolayısıyla hızlı okuma teknikleri yaşınıza ve eğitiminize uygun bir metin ile öğrenir aynı zamanda dersleriniz için yardımcı bir araç görevi üstlenir.

Online hızlı okuma teknikleri ve anlama kursumuz alışılagelmiş klasik hızlı öğrenme eğitimlerinden bir çok yönde farklılık gösterir.

Kıyaslamalar Kardeş Kıskançlığını Artırıyor! Kıyaslamalar Kardeş Kıskançlığını Artırıyor!

Anlık Seviye Kontrol ve Yükseltme Sistemi

    Bizi diğer programlardan ayıran en temel özellik; eğitim süresince egzersiz araçlarından (takistoskop, gruplama, hızlı okuma teknikleri vs..) elde edilen verilere göre öğrenciyi geliştirmekdir.

    Öğrenci bir aracı kullanmaya başladığı zaman merkezi veri tabanı sistemine anlık veriler aktarılır. Öğrenci seviye atlamak isterse seviye yükseltme linkine tıklayarak o araç için hazırlanan özel seviye tespit robotuna bağlanır. Robotun soracağı soruları yeteri kadar doğru cevap veren öğrencinin seviyesi bir üst seviyeye çıkartılır.

Gelişmiş raporlama sistemi ile öğrencinin hangi tarihte hangi takistoskop eğitiminde hangi seviyede olduğu, dakikada kaç kelime okuduğu, anlama seviyesi anlık olarak görülebilir.

Dijital Öğretmen

    Programımız size, gerçekten hızlı okuma tekniklerini öğretmek için tasarlanmıştır. Sizi adım adım hızlı okuma teknikleriya hazırlar, eğitir ve geliştirir. Etkileşimli araçlarla öğrendiklerinizi test eder ve ne yapmanız gerektiğine karar verir. Bir egzersizi geçmek içn yeterli başarı sağlayamazsanız sizi o seviye ve hız için devamlı eğitir.

Kişiye Özel Eğitim

   Klasik hızlı okuma teknikleri kurs ve programlarında herkes için standart metinler kullanılır. 10 yaşındak bir çocuk ile 20 yaşındaki bir üniversite öğrencisinin kelime dağarcığı, görme alanı, anlama kapasitesi vs. aynı olmadığından onlara verilen eğitimde aynı OLMAMALIDIR. Programımız bu özelliği ilede diğer programlardan çok farklı özelliklere sahiptir.

Programımızda öğrencinin yaş ve eğitim durumuna göre özel metinler bulunmaktadır. Özellikle ilk okul ve orta okul seviyesindeki öğrenciler için 100 Temel Eser serisi kullanılarak hem okul öğrenimine hem hızlı okuma teknikleri eğitimine katkı sağlanmaktadır.

Ayrıca genel seviyedeki öğrenciler ise metin kütüphanesinde yer alan kategorize edilmiş yüzlerce metin arasından dilediğini seçerek sıkılmadan programı kullanabilir.

Anlama Seviyesini Ölçme

   Eğer okuduğunuz metni anlayamıyorsanız hızlı okuma teknikleri hiç bir işe yaramıyor demektir. Bu kapsamda programımızın; bir çok programda bulunmayan bir özelliği ise öğrencinin anlama seviyesini ölçmemizdir. Anlama eğitimi esnasında okuduğunuz metin ile ilgili 5 ile 10 soru sorularak metni anlayıp anlamadığınız ölçülür ve kayıt altına alınır.

Programa Her Yerden Erişme

   Programımız web tabanlı olduğundan ister evde, ister okulda, ister gece ister gündüz dileğiniz zaman internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan programı sürekli kullanabilirsiniz. Nereden girerseniz girin sistem sizi tanır ve eğitime kaldığınız yerden devam edersiniz. Üstelik bir çok aracı iPad, iPhone, Android gibi akıllı telefonlardan kullanabilirsiniz.

Basit Arabirim

     Program arabirimimiz çok basit olup teknik terimler yerine anlaşılabilir açıklama ve başlıklar kullanılarak her kesin anlayabileceği bir şekilde tasarlanmıştır.

Editör: Ersin USTA