Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek üzere Türkevi'ne geldi.İkili arasındaki görüşme New York'taki Türkevi'nde gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk’a Türkiye’nin teknoloji alanındaki atılımlarından, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi’nden bahsetti.

Türkiye’nin En Büyük Talihsizliği Basiret Yoksunu Bir Muhalefet Olmasıdır Türkiye’nin En Büyük Talihsizliği Basiret Yoksunu Bir Muhalefet Olmasıdır

TOGG’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’de kurması için çağrı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile iş birliği imkanlarının doğabileceğini ifade ederek Musk’ı İzmir’de düzenlenecek Teknofest’e davet etti.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Elon Musk'ın yaptığı görüşme 45 dakika sürdü.Görüşme sonunda Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Elon Musk'a "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabını hediye etti.

Editör: Ajans Ekip