İZMİRLİ GENÇ BOŞNAKLARDAN RAMAZAN YARDIMI İZMİRLİ GENÇ BOŞNAKLARDAN RAMAZAN YARDIMI

2020 yılında 42’nci sırada yer alan Ege Endüstri, 2021’de de 35’inci sırada yer almıştı. 2020 yılında 64’üncü sırada, 2021 yılında ise 57’inci sırada yer alan Ege Fren ise 2022 yılında 62’inci sırada yer aldı.

1974 yılında kurulan ve iki ayrı üretim tesisiyle İzmir’de faaliyet gösteren Ege Endüstri, otomotiv sektörü için dingil ve dingil parçaları geliştiriyor ve üretiyor. Yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerine hizmet veren Ege Endüstri, 5746 sayılı kanun çerçevesinde “ARGE MERKEZİ” statüsüne sahip. Firma, üniversiteler, TÜBİTAK, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (SANTEZ) ve Global Müşteriler ile ARGE Projeleri yürütüyor.

1987 yılında İzmir’de kurulan Ege Fren, Bayraktar Grubu ve dünyanın önde gelen otomotiv teknoloji şirketlerinden Meritor ortaklığında faaliyet gösteriyor. Otomotiv ana sanayi için muhtelif otomotiv komponentleri üreten Ege Fren, yurt içi ve yurt dışında global markaların tedarikçisi ve lisanslı üreticisi konumunda bulunuyor. Otomotiv ana sanayinin yanı sıra yenileme pazarında da hizmet veren kuruluş, yedek parça organizasyonu ile yurt içi ve yurt dışındaki hedef pazarlara da ulaşıyor.

Editör: Ersin USTA