Adayların doğru tercih  için dikkat etmeleri gereken kriterler: Adayların doğru tercih için dikkat etmeleri gereken kriterler:

Mahmut Özer, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Konferans Salonu'nda "Diyalekt" İngilizce Dijital Eğitim Platformu'nun Tanıtım Programı'na katıldı. Tanıtım programda konuşan Özer, dijitalleşmenin eğitim sistemlerinde kullanılan en önemli enstrümanlardan biri olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Artık dünyamız doğal afetlerin, salgınların çok yaygınlaştığı bir dönem yaşıyor ve o dönemde de eğitim sisteminin bir bütün olarak normalleşmesi o süreçlerde devam edilmesi oldukça kritik öneme sahip. Bunu hem Kovid salgınında gördük hem de 6 Şubat'ta daha önce hiç yaşamadığımız büyük ölçekli deprem yaşadık.  Bölgede eğitimi normalleştirmek için çok hızlı davranmamızın bugün neticelerini görüyoruz. Eğer eğitimi olağanüstü bölgelerde normalleştiremiyorsanız o bölgeleri normalleştirebilmeniz mümkün değildir çünkü Türkiye'de eğitim sistemi, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son yirmi yılda yapılan yatırımlarla devasa bir sisteme dönüştü. 19 milyon öğrencisi 1.2 milyon öğretmeniyle 150'ye yakın ülkenin nüfusundan çok daha fazla bir eğitim sistemine sahibiz. Artık Türkiye'de erişim problemi çözüldü, okul öncesinden yüksük öğretime kadar özellikle kız çocuklarımızın okullaşmasının önündeki tüm engeller kaldırıldı. Eğitim işleri çok daha demokratik hâle geldi. İşte daha önce yaşamış olduğumuz Kovid-19 salgınında kullandığımız enstrüman, başlangıçta EBA idi. Önceki Bakanlarımızdan Nimet Çubukçu döneminde başlayan özellikle Nabi Avcı Bakanımız zamanında çok büyük destekleriyle güçlendirilmiş hâle gelen o EBA sistemi başlangıçta eğitimin sürdürülebilirliğinde çok önemli katkı sağladı. Şimdi biz de bu dönemde eğitim sistemizi çok daha güçlü hâle getirebilmek için eksikliği hissedilen tüm alanlarda dijital platformlara ulaşılmasında büyük önem gösterdik."

Editör: Ersin USTA