İzmir'de pompalı tüfekle öldürülen esnaf için pilav hayrı yapıldı İzmir'de pompalı tüfekle öldürülen esnaf için pilav hayrı yapıldı

İzmir’in kurtuluş günü olan 9 Eylül’de Marmaris’te Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenen müzikal gösterimde hem İzmir’in 8500 yıllık geçmişi ve önemli isimler Marmarislilere tanıtılırken hem de Marmaris Belediyesi’nin de desteğiyle sağlığına kavuşmaya çalışan SMA hastası minik Zehra bebeğe umut oldular. İzmir Aşkına Derneği sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahne alan, ve izmir Büyükşehir Belediyesi’nin de katkıları ve lojistik desteğiyle, Marmaris’e ve 9 eylüle özel daraltılmış, sembol olarak İzmir aşığı tam 35 kişilik kadrosuyla İzmir’in tanıtımına katkıda bulunurken, sağlığına kavuşmak için yardım bekleyen Zehra bebeğin de kurtuluş mücadelesinde farkındalık yarattılar. Yerli yabancı yaklaşık beş yüz kişinin katılım gösterdiği geceyi yabancı basın da takip etti.

Sma hastası Zehra bebeğin annesi sahnede İzmir Aşkına Derneği gönüllülerine yardım eli uzattıkları için teşekkür ederken, güzel yürekli İzmirlilere de selam gönderdi. Başarılı gösterinin ardından İzmir Aşkına Derneği Başkanı Filiz Güleç Zehra bebeğin ailesine en yüksek miktarda bağış yapan Asmarin şirketi yetkilisine ekip adına Homeros büstü hediye ederken, Marmaris Belediye başkan yardımcısı Suzan Zift’ten Marmaris halkı adına teşekkür plaketi aldı. Sezon boyu farklı sahnelerde İzmir Aşkına 8500 müzikalini başarıyla sahneleyen İzmir Aşkına Derneği üyeleri ve gönülleri hep birlikte ertesi gün bir tekne turu düzenleyerek neşe içinde sezonun yorgunluğunu attılar.

Editör: Ersin USTA