Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu başarılı çalışmaları pek çok kez gündeme getirmiştik. Bu sefer alışılmışın dışında yöntemlerle yine adından söz ettirmeye devam ediyor. 

Taksi Sahipleri Derneği, korsan taksilere hukuk mücadelesi başlattı Taksi Sahipleri Derneği, korsan taksilere hukuk mücadelesi başlattı

Geçtiğimiz günlerde Çaybaşı Mahallesinde iki şahıs arasında yaşanan tartışma büyüyerek kavgaya dönüşmüş, devamında ise silah sesleri yükselmişti. Yaşanan bu olayda A.Ç silahla yaralanmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. 
Olayla ilgili Polis ekiplerince soruşturma başlatılmış ve kısa sürede olayı gerçekleştiren şahsın R.K olduğunu tespit edilmişti. Olayın aydınlatılması ve olaya karışan şahısların yakalanmasına yönelik hız kesmeden devam eden çalışmalar da kısa sürede meyvesini verdi. 

Yapılan saha araştırmaları, alınan istihbari bilgiler doğrultusunda cinayet zanlısının komşu ilçelerden birinde köy evinde saklandığı anlaşılan şahsı yakalamak için Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler operasyon düğmesine bastı. 

Drone destekli yapılan operasyonda cinayet zanlısı R.K, birlikte kaçmış olduğu N.G ve şahıslara yardım ettiği anlaşılan Y.B isimli şahıslar saklanmış oldukları köy evinde kıskıvrak yakalanırken olayda kullanılan silah ise ormanlık alan içerisinde bulundu. 
Emniyette işlemleri tamamlanan R.K sevk edilmiş olduğu mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: Ajans Ekip