BALÇOVA’DAN İKİ ŞAMPİYON

Balçova Yusuf Uz Ortaokulu 7 Sınıf öğrencisi Beste Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Okullar Arası Muay Thai Müsabakaları Yıldızlar Kategorisi’nde Türkiye Şampiyonu oldu. Beste Yılmaz, 30 ilden 145 okulun katılım ile Sivas’ta düzenlenen

Türkiye Şampiyonası’nda İzmir’ i temsil etti.

Balçova Asil Nadir Ortaokulu öğrencilerinden Elif Esmira Özdirim ise Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Okullar Arası Taekwondo Müsabakaları’nda “Küçük kızlar 45 kg Kategorisi”nde Türkiye Şampiyonluğu elde etti.

BİR BAŞARI DA KARŞIYAKA’DAN

Karşıyaka Evin Leblebicioğlu Ortaokulu öğrencisi Ali Görkem Dedeoğlu, 1200 katılımcının olduğu Çanakkale Uluslararası Açık Karate Şampiyonası’nda Türkiye birincisi, İlayda Akın ise Türkiye üçüncüsü oldu.

İzmir’de 8 katlı sitede yangın paniği İzmir’de 8 katlı sitede yangın paniği

BUCA’DAN ELİF CEREN ŞANLI 5 KEZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Buca Atatürk Spor Lisesi öğrencilerinden Elif Ceren Şanlı, 70 ilden 6 sporcunun katılım sağladığı Mardin Türkiye Kickboks Şampiyonası’nda Türkiye birinciliğini elde etti. 2022 yılında Milli Takımı ve Türkiye’yi İtalya Dünya Şampiyonası’nda temsil ettikten sonra bu yıl

5 kez Türkiye Şampiyonu olarak kendi sıkletinde en yüksek puanı toplayan Şanlı, 2023 yılı Gençler Milli Takımı’na tekrar girdi ve Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etti.

ÖĞRENCİLERİN SPOR VE SANATLA İLGİLENMELERİNİN BÜTÜNCÜL

GELİŞİM AÇISINDAN ÖNEMLİ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, spor müsabakalarında başarı elde eden öğrencileri tebrik etti. Eğitimin çok yönlü bir gelişim süreci olduğuna değinen Yentür, öğrencilerin spor ve sanatla ilgilenmelerinin bütüncül gelişim açısından önemli olduğunu vurguladı. Yentür; öğrencileri akademik, kültürel ve sosyal yönden donanımlı kılma noktasında eğitimcilere ve ailelere büyük roller düştüğünü belirterek öğrencileri her zaman desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Editör: Ersin USTA