Karşıyaka Belediyesi kendi tesislerinde ürettiği malzemeler ile 2023 yılında toplam 75 bin 424 metrekare yol bakım onarım çalışması yaptı.

Karşıyaka’da ağaç varlığı hızla artmaya devam ediyor Karşıyaka’da ağaç varlığı hızla artmaya devam ediyor

Yol onarım ve yenileme çalışmalarında ihtiyaç duyduğu tüm asfalt, parke taş, kanalet gibi malzemeleri Örnekköy Şantiye Tesislerinde üreten Karşıyaka Belediyesi hem ürün kalitesini artırdı hem de bütçe tasarrufu sağladı.

Daha güvenli ve konforlu ulaşım için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Karşıyaka’mızın güzelliğini koruyor, yeni yatırımlarla bu güzelliğe güzellik katıyoruz” diye konuştu.

75 BİN METREKARE YOL ONARIMI

Karşıyaka Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri yıl boyunca sürdürdüğü çalışmalar kapsamında 2023 yılında 60 bin 235 metrekare kilit parke ve beton kaplama, 15 bin 189 metrekare asfalt yama olmak üzere toplam 75 bin 424 metrekare onarım çalışması yaptı. Kullanılan asfalt Örnekköy Şantiye Tesislerinde 2020 yılında yeniden aktif hale getirilen asfalt plentinde üretildi. Freze ile kazılan eski asfalt malzeme ihtiyaç duyulan yerlerde dolgu işlerinde kullanıldı. Böylece hem kullanılan asfalt miktarı azaldı hem de yeniden kullanım ile kaynak tüketimi azaltıldı. Yapılan çalışmalarla Karşıyaka’da daha konforlu ve güvenli ulaşım imkanı sağlanmış oldu.

“KARŞIYAKA’NIN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATIYORUZ”

“Karşıyaka’nın cadde ve sokakları, kentsel donatı alanları, meydanları, çarşısı gibi göz önünde olan ya da olmayan tüm kamusal alanlarıyla örnek bir ilçe olması için gece gündüz çalışıyoruz” diyen Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Karşıyaka’mızın güzelliğini koruyor, yeni yatırımlarla bu güzelliğe güzellik katıyoruz. Hem kendi tespitlerimiz hem de yurttaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda belirlenen alanlarda yol bakım onarımını ivedilikle gerçekleştiriyoruz. Karşıyaka’mızın dört bir yanında bakım, onarım işlerinin yanı sıra yurttaşlarımızın sosyalleşebileceği, spor yapabileceği, nefes alabileceği mekanlar oluşturuyoruz. Örnekköy Şantiye Tesislerinde bulunan ve bir süre âtıl kalan 60 ton kapasiteli asfalt plentimizi yeniden çalışır duruma getirdik ve aktif olarak kullanıyoruz. Karşıyaka Belediyesi olarak Asfalt, parke taş, kanaletleri ihtiyaçlarımıza, altyapı malzemelerini şantiyemizde kendimiz üretiyor, tasarruf sağlıyoruz. Kendi ürettiğimiz malzemeler ile tedarik süresini de kısaltıyoruz. Karşıyaka Belediyesi olarak vatandaşlarımızın konforlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmaları için özveriyle çalışıyoruz” diye konuştu.

Editör: Ajans Ekip