Altılı masa:

6 muhalefet partisi bir araya gelerek altılı masayı oluşturdu. Yapılan görüşmeler sonucu belirli konularda mutabakata varıldı.

Ancak çözüme kavuşmayan çok sayıda konu masada tıkanıklığa da yol açtı.

Bunun son örneği ise Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi sürecinde İyi Parti ile masadaki diğer partiler arasında yaşandı.

Koalisyon sistemine övgüler söyledi!

Hal böyle olunca seçimleri Millet İttifakı'nın kazanması durumunda 6 partinin koalisyon hükümeti kurması söz konusu olacak.

Koalisyon dönemine yeniden dönme ihtimali olan seçimlerle ilgili İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk ekranlarında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Akşener, yaptığı açıklamayla koalisyonu övdü.

"Altılı masada koalisyon görüşmelerini bilen tek siyasetçiyim" diyen Akşener, koalisyonda bakanlık yapmış tek kişi olduğunu da söyledi.

Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı MHP'ye Geri Döndü. Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı MHP'ye Geri Döndü.

Altılı masanın da özünde bir öncekiler gibi bir koalisyon olduğunu ifade eden Akşener, "Aslında vatandaşın en rahat ettiği yer koalisyonlardır." iddiasında bulundu.

 

"Koalisyonda kimse sertlik yapamaz"

Akşener konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Ben o masada koalisyon görüşmelerini bilen tek kişiyim, bir koalisyonda da bakanlık yapmış tek kişiyim. Dolayısıyla özünde bir koalisyon bu. Öbürü de o bizimki de o. Aslında vatandaşın en rahat ettiği yer koalisyonlardır. Çünkü kimse sertlik yapamaz, çünkü hep bir denetleme mekanizması, çünkü hepimiz sizin oyunuza talibizdir."

Editör: Ersin USTA