Araştırmalar da, öğrencilerin yaklaşık dörtte birinin uyku sorunu yaşadığını ortaya koyuyor. İşbir Yatak Genel Müdürü Ahmet Tokeri, bu süreçte çocuk ve ergen yaş gruplarındaki gençler için kaliteli uykunun öneminin daha da arttığına dikkat çekti.

DEPRESYONA YOL AÇIYOR

Araştırmalar, yeterli ve iyi uyuyamayan öğrencilerde akademik başarılarda azalma, uykusuzluk problemleri, dinç uyanamama ve aktivite düşüklükleri gibi problemlerin daha sık görüldüğünü ortaya koyuyor. Yaşanan uyku problemleri, akademik başarıyı olumsuz etkilemesinin yanı sıra halsizlik, depresiflik ve agresifliğe yol açıyor. Ayrıca, uyku kalitesi düşen öğrencilerin çoğu gün içerisinde öğrendiği bilgileri kalıcı belleğe yerleştiremediği için daha kolay unutuyor. 

GENÇLERİN ERGONOMİSİNE UYGUN YATAK SEÇİLMELİ

Okula alışma sürecinde kaliteli uykunun öneminin arttığına dikkat çeken İşbir Yatak Genel Müdürü Ahmet Tokeri, “Sağlıklı bir ortam için, çocuklarda kaliteli ve düzenli bir uyku oldukça büyük önem taşıyor. Okulların açılması ile bu süreçte yaşanan uykusuzluk problemleri öğrencileri olduğu kadar velileri de olumsuz etkiliyor. Bu noktada, ailelerin evlatları için doğru yatağı seçmesi, çocuklarında ve gençlerin gelişmekte olan fizyolojisine uygun olan yatakların tercih etmesi büyük önem kazanıyor. Tüketici odaklı çalışmalar yapan bir marka olarak, gençlere özel tasarladığımız ürünlerimiz ile konfor ve ergonomiyi bir arada sunuyoruz” diye konuştu

15 Mayıs'ta Eğitime 1 Gün Ara Verilecek! 15 Mayıs'ta Eğitime 1 Gün Ara Verilecek!