Sürücü kursları ağır yaralı

Yeni gelen yakıt zamlarıyla birlikte 2 ay önce kayıt yaptıkları kursiyerlerin direksiyon eğitimlerinde gelirleri sıfırlanan sürücü kursları isyan ediyor.

İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı, " B sınıfında Kayıt olan kursiyer 2 ay sonra direksiyon eğitimine başlıyor. 1 Haziran da 19,91 TL olan motorin bugün için artık 33,03 TL. Neredeyse %70 fark var. Haziranda kayıt olan kursiyere bugün ders verdiğinizde %70 yakıt zararıyla ders vereceğiz. Her kurumumuzda en az 6 araç mevcut. Asgari ücrete gelen zam, Ek MTV ile birlikte yakıt fiyatlarına gelen güncelleme sonucu direnme şanslarının olmadığını" belirtti.

FİYAT GÜNCELLEMEK ZORUNLU HALE GELECEK

Abacı, "Bu şartlarda en geç bir iki ay içinde kurs fiyatlarımızda bir güncellemeye gitmek zorunda kalacağız. Vatandaşlarımızdan şimdiden özür diliyoruz ama kaçınılmaz bir gerçekle karşı karşıyayız. B sınıfı bir kursiyere  1 ders 50 dakika olmak kaydıyla 14 direksiyon dersi vermek zorundayız. Umarız ülke olarak bu zor günlerden çabuk çıkarız" dedi.

Uzmanlar uyarıyor!  Toksik bir ilişki yaşam enerjisi azaltıyor! Uzmanlar uyarıyor! Toksik bir ilişki yaşam enerjisi azaltıyor!

DİREKSİYON SINAVLARINDAN KALAN EN AZ 1300 TL ÖDÜYOR

İZSED Başkanı Tolga Abacı, "Direksiyon Sınavlarının ciddi yapıldığını belirtmek gerekiyor diyerek kursiyerlerin yasal ders haklarını mutlaka alması gerektiğini belirtti. Direksiyon sınavından kalan bir kursiyer kalma bedeli olarak en az 1300 TL ödemek zorunda. Bu yüzden Kursiyerler eğitimlerini eksiksiz alarak sınava girmeli" dedi.

Editör: Ajans Ekip