Gaziantep ustalarından aldığı tüm tecrübeyi baklava sektöründe çalışarak, işletme açarak devam eden Mustafa Bilgin bugün Bilgin Baklava da üretilen tüm baklavaların yapılmasında başından sonuna kadar ilgilenmekte, tüm malzemelerin alımı ve üretimini kendisi yaparak bu lezzetin size ulaşması için azimle çalışmaktadır.

Neden Bilgin Baklava ?

Bilgin Baklava olarak; baklava üretiminde kullandığımız tüm ürünleri özenle seçmekteyiz.

Baklavamızda dünyanın en kaliteli fıstığının yetiştiği barak ovasından 7. aydan itibaren ham olarak toplanan bozbir fıstıkları kullanılmaktadır. Bu fıstık enfes kokusunu yeşilliğinden alır ve tam bir yıllık ürün hasadı yapılarak özel ortamda muhafaza edilmektedir.

Baklavada kullandığımız sadeyağı urfa yöresinde 5. ve 6. aylarda yayla hayvanlarından üretilen bahar yağları kullanılmaktadır. Hayvanlar tamamen doğal ortamda ve otlayarak beslenmektedir.

Bilgin Baklava olarak tüm ürünlerimizi günlük üreterek sizlere en taze ve kaliteli baklavayı sunuyoruz. Pazar günleri kapalıyız. Çünkü biz ekibimiz ile beraber pazar günü tatil yapıyor diğer günler sizlere tam kapasite ve enerjik kaliteli hizmet vermek istiyoruz. Üstelik pazar günü kapalı kaldığımız için günlük üretime sadık kalıyoruz. Baklava çeşme suyu yerine arıtılmış su ile hazırlanırsa şekerleme yapmaz. Tabii doğal şeker kullanmak koşulu ile.