Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek’i makamında ziyaret eden Vali Toprak’ı, Hükümet Konağı önünde, Ödemiş Kaymakamı Dölek, daire amirleri ve AK Parti İlçe başkanı Ali Hadim karşıladı. Kaymakamlık binasındaki kamu kurum ve kuruluşlarını da ziyaret ederek, kamu görevlileri ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti.
Vali Toprak, Kaymakam Dölek’ten yürütülmekte olan kamu hizmetleri ve kamu yatırımları hakkında bilgi aldı, Kaymakam Dölek'e başarılar diledi. Burada temaslarını tamamlayan Vali Toprak, Kaymakam Dölek ve beraberindekilerle birlikte Ödemiş merkezinde özel sektöre ait bir süt işleme tesisinde incelemelerde bulundu. Burada, üretilen ürünler ile pazarlama imkânları hakkında bilgi aldı.
Toprak yine ilçe merkezinde bulunan özel sektöre ait, İzmir Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmiş, ‘Ödemiş’ten Dünyaya’ sloganıyla, yöreye özel tarım ürünlerini iç ve dış pazarlara ulaştırmak için kurulmuş paketleme ve pazarlama tesisinde incelemelerde bulunarak bilgi aldı, vardiyada çalışan işçilerle sohbet ederek, iyi çalışmalar diledi.
Özel sektör işletmelerinde yaptığı incelemelerden sonra Vali Toprak, "Sektöründe çağın gereklerine uygun, son teknolojik imkanları kullanarak, hijyenik üretim yapan, pazarlama konusunda müşteri odaklı bir anlayışla, yurt içinde ve dışında faaliyette bulunarak, Ülkemize, İzmir'imize, Ödemiş'e katkıda bulunan, istihdam oluşturan firmalarımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
YENİ ADALET SARAYI’NI, JANDARMA’YI VE EMNİYET’İ ZİYARET ETTİ
Vali Toprak, akşam saatlerinde de temaslarını, yeni inşa edilen ve yakında hizmete alınacak Ödemiş Adliye Sarayını gezerek devam ettirdi. Binada incelemelerde bulunan Vali Toprak,"Böylesine modern bir adliye sarayını ilçemize kazandıran Adalet Bakanlığımıza teşekkür ediyorum" dedi.
Vali Toprak, yeni Adliye Sarayını gezdikten sonra, Ödemiş İlçe Jandarma Bölük Komutanlığını ziyaret etti. İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı ile İlçe Jandarma Bölük Komutanı ve diğer rütbeli personelce kapıda karşılandı. Karakolda bulunan kısımları gezerek burada görevli rütbeli personel ve askerler ile sohbet etti. Daha sonra Komutanlık Kontrol Defterini imzalayarak, Jandarma Sorumluluk Bölgesi’nin genel asayiş durumu hakkında, bilgi aldı. Görevli rütbeli personel ve askerlerle hatıra fotoğrafı çektirerek, İlçe Emniyet Müdürlüğüne geçti.
İlçe Emniyet Müdürlüğüne yaya olarak giden Vali Toprak, Ödemişli esnafları da ziyaret ederek, hayırlı işler diledi. Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaretinde, İlçe Emniyet Müdürü, Birim Amirleri ve Polis Memurlarınca kapıda karşılanan Vali Toprak, hizmet binasında ki büroları gezdi, görevlilerle bir süre sohbet etti, iyi görevler diledi.
Vali Toprak, MOBESE Merkezinde de incelemelerde bulundu ve yeni hazırlanan proje hakkında bilgi aldı. Vali Toprak, Ödemiş’te 22 noktada uydu aracılığı ile tespit edilen bölgelere 48 kamera ile plaka tanıma özelliğine de sahip, en ileri teknoloji kullanılarak bir sistem kurulacağını, ödeneğinin hazır olduğunu ve yakında hizmete alınacağını ifade etti. Vali Toprak, MOBESE sisteminin vatandaşların huzur ve güvenliği için, suç ve suçluyla mücadeleyi daha etkin kılacağını ve caydırıcı bir rolünün olacağını vurguladı.